Оранжерия

georgizm

Member
Имате ли оранжерии в градините си? Колко би ми струвало изграждането на такава - около 40-50 м2? Метална конструкция покрита с найлони. И колко често ще трябва да подменям найлоните? Предолагам всяка година.
 

Toni

New Member
Мисля че стъкло ще е по-добре; желязото ще е скъпо, няма как. Стъклото може да се намери или много ефтино, или без пари от стара дограма. Това според мен е най-доброто решение.

Успехи, и казвай какво е станало.
 

kaktus

Member
Ние имаме на село ,не е много голяма но за нашите нужди е достатъчна .Направена е от винкел и стъкло.Стъклата са от стари прозорци ,само винкела купувахме но нямам спомен какви пари ни струваше.
 

georgizm

Member
Стъклата няма ли да се изпотрошат при една градушка? Стари стъкла нямам много от къде да намеря. Ако мога да намеря бих пробвал, но да ги купувам не бих го преживял след всеки град, понеже са доста скъпи.

Инач не съм се засилил да правя, просто се интересувам, за да мога да си направя сметка.
 

kaktus

Member
Нашите са от стара дограма ,не сме ги купували.Досега не е имало силна буря с градушка .
 

georgizm

Member
В моя район има доста градушки, няма да е стъкло, със сигурност. Дядовците на село покриват с найлони най-вече, твърдят че не е скъпо. И аз мисля да се спра на този план. Даже един ми обеща помощ при заварките. От мен май само ще се иска да купя железата. На есен може и да имам оранжерия.
 

Petranka

Member
В много случай е по-добре да сложиш найлон. Стъклото я се счупи, я някой нарочно хвърли нещо. По-добре найлон, няма да е скъпо.
 

georgizm

Member
Да. ОТредил съм и място в градината, сега спестявам за железа :)
 
Top